În 2025 Germania a înmatriculat 2.857.591 de autoturisme noi, cu 1,4 % mai multe decât în anul precedent. Cifra totală abia se mișcă, dar structura se schimbă: mașinile electrice cu baterie (BEV) au crescut cu 43,2 %, până la un record de 545.142 de unități, benzina a scăzut cu 21,6 %, iar motorina cu 18,3 %. În 2026 tendința continuă, cu un nou program de sprijin pentru mașini electrice și cu o cotă lunară de BEV ajunsă la 34,5 % în septembrie.

Ghidul parcurge bilanțul anual al KBA (Kraftfahrt-Bundesamt, autoritatea federală germană pentru vehicule) și îl completează cu datele din 2026. Este scris pentru cei care trăiesc în Germania, cumpără sau vând mașini aici ori urmăresc piața germană și vor să știe ce se înmatriculează de fapt. Cifrele provin din comunicatul KBA 01/2026 (6 ianuarie 2026), în afară de cazurile în care este indicată altă sursă.

Cifrele de bază: ce spune bilanțul anual 2025

În fiecare ianuarie KBA publică Jahresbilanz, adică bilanțul anului trecut. Cifrele de bază pentru 2025:

  • Autoturisme noi (Pkw-Neuzulassungen): 2.857.591, cu 1,4 % mai multe. În 2024 fuseseră 2.817.331, adică 1,0 % mai puține decât în 2023.
  • Toate vehiculele cu motor (Kfz): 3.410.587 de înmatriculări noi, cu 2,4 % mai puține. Aici intră și utilitarele, camioanele, motocicletele și restul.
  • Schimbări de proprietar (Halterwechsel): 6.512.427 de autoturisme second-hand au schimbat proprietarul (+0,5 %); pentru toate vehiculele cu motor cifra este 7.600.745 (+1,0 %).
  • Benzină și motorină la un loc: 41,0 % din înmatriculările noi (27,2 % + 13,8 %).
  • Al treilea an consecutiv peste 2,8 milioane: 2,84 milioane în 2023, 2,82 în 2024, 2,86 în 2025.

O socoteală utilă pentru cine caută o mașină la mâna a doua: 6,51 milioane de autoturisme și-au schimbat proprietarul, față de 2,86 milioane înmatriculate noi, deci aproximativ 2,3 mașini rulate la fiecare mașină nouă.

Înmatriculări pe ani: tendința din 2021

AnAutoturisme noiVariație anuală
20212.622.132−10,1 %
20222.651.357+1,1 %
20232.844.609+7,3 %
20242.817.331−1,0 %
20252.857.591+1,4 %

Piața se mișcă într-un interval îngust, între 2,6 și 2,9 milioane de mașini pe an. Ce s-a schimbat vizibil este emisia medie de CO₂ a mașinilor noi: 105,8 g/km în 2025, față de 119,8 în 2024 (cu 11,7 % mai puțin). În 2023 era în jur de 115 g/km. Creșterea din 2024 se explică, ca interpretare și nu ca dată KBA, prin sfârșitul programului Umweltbonus, vechea primă pentru mașini electrice, oprită pentru persoanele fizice la 17 decembrie 2023.

Cele mai înmatriculate mărci în 2025

Ierarhia oficială KBA, cu primele zece mărci:

#MarcăÎnmatriculăriCotă
1Volkswagen560.79619,6 %
2Mercedes260.4159,1 %
3BMW253.7128,9 %
4Skoda226.4727,9 %
5Audi205.8627,2 %
6Seat162.5665,7 %
7Opel136.1894,8 %
8Ford108.2993,8 %
9Hyundai93.8393,3 %
10Toyota87.5783,1 %

Volkswagen are o cotă de peste două ori mai mare decât Mercedes. Printre mărcile în creștere, Skoda urcă cu 10,2 %, BMW cu 8,9 %, Ford cu 8,8 %, Seat cu 6,7 %, Volkswagen cu 4,5 %, Audi cu 1,8 % și Mercedes cu 1,0 %. Opel, în schimb, pierde 7,9 %. Pentru o anumită marcă, cu modele și prețuri, vezi catalogul Volkswagen sau catalogul oricărei alte mărci de pe Automobilisto.

Detaliul pe modele îl găsești în ghidul despre cele mai vândute mașini din Germania.

Tesla și BYD: o cădere și un salt

Tesla a încheiat 2025 cu 19.390 de înmatriculări, cu 48,4 % mai puține decât în anul dinainte. BYD a făcut invers: 23.306 de unități, cu 706,2 % mai multe, la o cotă de 0,8 %. Cota e mică, dar creșterea arată cât de repede intră mărcile chinezești pe piață; le tratăm pe larg în articolul despre mărcile chinezești în Germania.

În 2026 Tesla își revine. În martie a înmatriculat 9.252 de mașini (+315,1 %), iar în primul trimestru 12.829. Publicația electrive.net leagă saltul de un bonus de 3.000 de euro oferit chiar de producător (așa-numitul „Tesla Bonus”) la versiunea de bază a lui Model Y.

Cum numără KBA: Neuzulassungen nu sunt vânzări

Jahresbilanz publică Neuzulassungen, adică primele înmatriculări ale vehiculelor noi în cursul anului. Schimbările de proprietar (Halterwechsel) se numără separat și nu intră în această cifră.

TERMEN GERMAN CHEIE

Pkw-Neuzulassungen: înmatriculări noi de autoturisme (Personenkraftwagen). KBA numără actul înmatriculării, nu vânzarea către clientul final. Datele se publică pe mărci, pe Antriebsart (tipul de propulsie) și pe segmente. Schimbările de proprietar ale mașinilor rulate (Halterwechsel) sunt altă statistică.

O nuanță importantă la citirea datelor: în 2025, 66,1 % dintre înmatriculări au fost comerciale (gewerblich: flote, leasing, firme) și doar 33,6 % private. Când se spune „nemții au cumpărat modelul X”, în două cazuri din trei înmatricularea a făcut-o o firmă.

Electrice în 2025: ce s-a întâmplat cu fiecare tip de motor

PropulsieÎnmatriculări 2025CotăVariație
Electric cu baterie (BEV)545.14219,1 %+43,2 %
Hibrizi (total, inclusiv plug-in)1.127.50939,5 %+19,0 %
din care hibrizi plug-in (PHEV)311.39810,9 %+62,3 %
Benzină777.64127,2 %−21,6 %
Motorină395.02213,8 %−18,3 %
GPL12.0790,4 %−11,9 %

Mașinile electrice cu baterie sunt acum aproape una din cinci mașini noi, iar cu 39,5 % hibrizii au devenit cea mai mare categorie, înaintea benzinei și a motorinei. În 2024 fuseseră 380.609 de BEV. Ca valoare derivată din datele KBA, cota BEV în decembrie 2025 a fost de aproximativ 22 %.

Cele mai înmatriculate modele electrice au fost VW ID.7 (34.563), ID.3 (31.938) și ID.4 împreună cu ID.5 (26.550), conform electrive, care citează KBA. Mai multe despre electrificare în ghidul despre mașinile electrice din Germania.

2026: noua primă pentru electrice și cifrele anului

Din 1 ianuarie 2026 Germania are un nou program de sprijin pentru mașini electrice, E-Auto-Prämie. Contrar a ceea ce se citește uneori, nu este o sumă fixă pentru toată lumea: depinde de venitul gospodăriei.

E-AUTO-PRÄMIE 2026: CINE PRIMEȘTE CÂT

Venit impozabil al gospodăriei de cel mult 80.000 de euro (plus 5.000 pentru fiecare copil, maximum doi copii, deci până la 90.000). BEV: bază de 3.000 de euro, plus 1.000 dacă venitul este sub 60.000, încă 1.000 dacă este sub 45.000 și 500 pentru fiecare copil (maximum doi); plafon 6.000. PHEV și electrice cu extindere de autonomie: bază de 1.500 de euro, plafon 4.500; PHEV-ul trebuie să emită cel mult 60 g/km CO₂ sau să aibă cel puțin 80 km autonomie electrică. Mașina trebuie păstrată 36 de luni. Se aplică mașinilor înmatriculate prima dată din 1 ianuarie 2026.

Bugetul este de aproximativ 3 miliarde de euro din fondul pentru climă (KTF). Programul este gestionat de ministerul mediului (BMUKN) împreună cu BAFA. Portalul de cereri s-a deschis la 19 mai 2026 și acceptă cereri retroactive; potrivit ADAC, spre septembrie-octombrie fuseseră plătite cam 100.000 de cereri.

Datele lunare din 2026:

  • Primul trimestru: 699.404 autoturisme noi; BEV 159.630 (22,8 %, +41,3 %). Toate propulsiile electrice, inclusiv PHEV, însumează 235.750 (33,7 %).
  • Martie: 294.161 de autoturisme (+16,0 %); BEV 70.663 (24,0 %). Pentru prima dată într-o lună, electricele au depășit benzina (70.663 față de 66.959).
  • Septembrie: 256.774 de autoturisme (+9 %); BEV 88.599 (34,5 %), cu emisii medii de 82,7 g/km.

Segmente: SUV-ul domină

SegmentCotă 2025Variație
SUV33,3 %+11,9 %
Kompaktklasse (compacte)16,7 %−9,5 %
Kleinwagen (mașini mici)11,8 %+0,1 %
Geländewagen (teren)10,9 %−2,3 %
Obere Mittelklasse (clasa medie superioară)5,4 %+37,3 %
Utilities (utilitare derivate din autoturisme)4,7 %+15,3 %

Primele patru segmente însumează 72,7 % din piață. SUV-ul crește, în timp ce compactul clasic pierde teren. Cel mai mare salt procentual îl are clasa medie superioară, cu +37,3 %.

Cele mai înmatriculate modele: Golf, T-Roc, Tiguan și Corsa

În 2025 Volkswagen Golf a fost din nou cel mai înmatriculat autoturism, cu 85.023 de unități. Au urmat T-Roc, Tiguan și Opel Corsa. Clasamentul extins, cu mai multe modele, este în ghidul despre cele mai vândute mașini.

SFAT

Dacă vrei un model foarte înmatriculat, vei găsi mai multe oferte la mâna a doua și mai multe piese disponibile. Cât valorează o anumită mașină poți afla cu instrumentul nostru de evaluare.

Trei ani de tendință: 2023, 2024 și 2025

Indicator202320242025
Autoturisme noi2.844.6092.817.3312.857.591
Cotă BEV18,4 %13,5 %19,1 %
Cotă benzinăn/d35,2 %27,2 %
Cotă motorinăn/d17,2 %13,8 %

Tendința e clară: după sfârșitul Umweltbonus electricele au scăzut în 2024 și s-au redresat puternic în 2025, în timp ce benzina și motorina pierd cotă în fiecare an. Este o interpretare, nu o dată KBA, dar se potrivește cu cifrele.

Parcul auto (Bestand): 49,5 milioane de autoturisme

Bestand este parcul total de vehicule aflate în circulație. La 1 ianuarie 2026 erau 49.486.487 de autoturisme (+0,3 %), cu o vârstă medie de 10,9 ani. Dintre ele, 2.034.260 erau electrice cu baterie (4,1 %), iar 4.362.563 hibride (8,8 %). Cu un an înainte, la 1 ianuarie 2025, erau 49.339.166 de autoturisme, vârsta medie era 10,6 ani și existau 1.651.643 de BEV (3,3 %).

Concluzia practică: mașina electrică crește repede în înmatriculările noi, dar pe șosea rămâne o minoritate. Benzina și motorina însumează încă aproximativ 87 % din parc.

Ce nu arată cifrele: autoînmatriculările

ATENȚIE

O parte din înmatriculări sunt Tageszulassungen sau Eigenzulassungen: mașini pe care dealerul sau producătorul le înmatriculează pe numele propriu pentru a atinge ținte și care ajung apoi pe piață ca mașini aproape noi. Potrivit Dataforce (prin electrive, 13 ianuarie 2026), autoînmatriculările producătorilor au crescut în 2025 cu 68 % la electrice și cu 23 % pentru toate propulsiile la un loc. În prima jumătate din 2025, dealerii și producătorii au însumat în jur de 25,7 % din toate înmatriculările.

De aceea statistica KBA trebuie citită ca înmatriculări, nu ca cerere finală a clienților. Cum se vând apoi aceste mașini, afli din ghidul nostru despre Tageszulassung, Jahreswagen și Vorführwagen.

Ce merită urmărit în restul anului 2026

  • Prima pentru electrice. Portalul funcționează din 19 mai, iar cota lunară de BEV a ajuns la circa 34 % în septembrie.
  • Euro 6e-bis. Din 1 ianuarie 2026 se aplică tuturor înmatriculărilor noi (omologărilor noi, din 1 ianuarie 2025). Limitele nu se schimbă, dar condițiile testului în trafic real se lărgesc.
  • Impozitarea mașinii de serviciu (Dienstwagenprivileg). Se impozitează 1 % din prețul de listă pe lună; 0,5 % se aplică hibrizilor plug-in cu cel puțin 80 km autonomie electrică sau cu cel mult 50 g/km CO₂ (condiție înăsprită la 1 ianuarie 2025); 0,25 % se aplică electricelor cu preț de listă brut de până la 100.000 de euro din iulie 2025 (înainte, până la 70.000).

Germania față de restul Uniunii Europene

În ansamblul UE, înmatriculările de autoturisme au crescut în 2025 cu 1,8 %, cu 1.880.370 de electrice cu baterie, adică 17,4 % din total (sursa: ACEA). Germania, cu 19,1 % BEV și o creștere de 43,2 % la această categorie, se situează ușor peste medie.

Producție și piață

Potrivit VDA, asociația industriei auto germane, în 2025 s-au produs în Germania circa 4,15 milioane de autoturisme (+2 %), cu 11 % mai puține decât în 2019. Au fost fabricate 1,67 milioane de electrice, un record (+23 %).

Hibrizii plug-in: cu 62,3 % mai mulți

PHEV-urile au trecut de la aproximativ 191.900 de înmatriculări în 2024 (6,8 %) la 311.398 în 2025 (10,9 %), adică +62,3 %. Adunând BEV și PHEV, în 2025 s-au înmatriculat 856.540 de mașini cu ștecher (+49,6 %), 30,0 % din piață. Ca mașini de serviciu, PHEV-urile se impozitează cu 0,5 % dacă îndeplinesc condițiile menționate mai sus.

Ce înseamnă asta pentru cine cumpără în Germania

  • Mâna a doua: cu aproape 87 % din parc încă pe benzină sau motorină, oferta de mașini rulate cu motor termic va rămâne mare. Este o deducție din datele Bestand, nu o prognoză KBA.
  • Electrică nouă: dacă venitul tău se încadrează în pragurile E-Auto-Prämie, calculează cu prima reală, nu cu plafonul de 6.000 de euro.
  • Cost total: compară tipurile de mașini cu ghidul costului total de proprietate și cu calculatorul TCO.
  • Dacă te muți în Germania: începe cu ghidul de cumpărare a unei mașini în Germania.

Concluzii

  • 2025: 2.857.591 de autoturisme noi (+1,4 %), al treilea an peste 2,8 milioane.
  • BEV au crescut cu 43,2 %, până la 19,1 %; benzina și motorina însumează 41,0 %.
  • Volkswagen conduce cu 19,6 %; Golf este cel mai înmatriculat model.
  • 66,1 % dintre înmatriculări sunt comerciale.
  • 2026: E-Auto-Prämie depinde de venit; în septembrie BEV au ajuns la 34,5 % din înmatriculări.
  • Parcul îmbătrânește: 10,9 ani în medie la 1 ianuarie 2026.

Surse

  • KBA, comunicat 01/2026 (Jahresbilanz 2025, 6 ianuarie 2026): kba.de
  • electrive.net (6 ianuarie, 13 ianuarie, 27 februarie și 7 aprilie 2026)
  • ACEA, comunicatul pe întregul an 2025; VDA (producția 2025)
  • ADAC, noutăți despre înmatriculările KBA (septembrie 2026); Verbraucherzentrale NRW (ianuarie 2026); umweltpakt.bayern.de (22 mai 2026)
  • elektroquatsch.de (aprilie 2026); ecomento.de

Articole conexe